„Każdy ma swój Everest” – lekcja biblioteczna

Przed południem w środę  kątecką bibliotekę  odwiedzili uczniowe klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kard. Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich.

Tematem lekcji bibliotecznej pt. „Każdy ma swój Everest”  były pasje i marzenia, które realizowała znana polska himalaistka Wanda Rutkiewicz .
Na początku przybliżyliśmy postać zdobywczyni najwiekszego  ośmiotysięcznika wsłuchując się w krótką historię biograficzną. Następnie przeszliśmy do dyskusji  i opowiedzieliśmy sobie na pytanie: Czym różnią sie pasje od marzeń?
Podczas „burzy mózgów” zastanowiliśmy się co jest potrzebne i czym powinnien wykazywać się himalaista, by zdobyć taaaaki szczyt.  A na koniec przystąpiliśmy do wykonania  planów podróży. Niektórzy nawet fantazjowali i zaplanowali podróże, które pozostają raczej w sferze marzeń .
Dziękujemy serdecznie za wizytę.